John Holcroft – İllüstrasyon sanatçısı

Posted on Categories:Uncategorized Leave a comment

John Holcroft hiciv çizimleriyle ünlüdür. Çalışmaları, zalim gerçekliği vurgulayarak toplumumuzdaki sorunları gösteriyor. Hepimiz hız ve teknoloji ile karakterize edilen bir yüzyılda yaşarken, John Holcroft bize gerçeği göstermeye karar verdi. Dediği gibi, açgözlü olduk ve nezaket ve samimiyet gibi asil değerleri unutuyoruz. ABD’deki bu insanlık eksikliği, içinde yaşadığımız toplumdan kaynaklanıyor.
Bir illüstrasyon sanatçısı olarak, İngiltere, İsveç, Avustralya ve ABD merkezli düzinelerce şirketle çalıştı. En yeni hiciv çizimlerini yayınladığında internette viral hale geldi. İllüstrasyonlarının ana teması açgözlülük ve temel amaç bu açgözlülüğü eleştirmektir. Resimler genellikle insanların karşılığında bir şey vermeden çok daha fazla zaman, çok daha fazla para, çok daha fazla akıllı telefon, her şeyden çok daha fazlasını istediğini gösterir. Çok daha ilginç olan, objektif ama komik bir ton tutarak belirli bir kusuru göstermeyi başarmasıdır. Sanatına göz atarken gülerek bile, aşırı teknolojinin ve çok daha fazla paranın daha iyi bir toplumun cevabı olmadığını hatırlamanız gerekir.
John Holcroft genellikle bize kaba içerikten oluşan çizimleri kullanarak toksik bir toplumda nasıl hayatta kalacağımızı öğretiyor. Web sitesini buradan ziyaret edebilir ve buraya tıklayarak Facebook sayfasını “beğenebilirsiniz”.
John Holcroft – hicivli illüstrasyon sanatçısı

0/5 (0 yorum)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *