Şirket Yemek Kuralları için En İyi Önerilerimiz

Posted on Category:category Leave a comment

Bugün şirket yemek görgü kuralları hakkında konuşuyoruz ve okuyucuların düşüncelerini duymak istiyoruz – özellikle de avukat öğle yemeğine ve görgü kurallarına özel öneriler. İşyerinde (ve akşam yemeklerinde) uymak için en önemli yönergeler olduğuna inanıyorsunuz? Ziyaretçilerin hatalarınızdan keşfedebilmelerini sağlamak için paylaşmak için her türlü “eğlenceli” utanç verici şirket öğle hikayesi…?
İşte önemli bir konu: Ya evinizde henüz rahat yemek yemiyorsanız, örneğin, bağışıklıysanız? Ziyaretçiler birkaç ay önce bu zorlu konu hakkında yorumlarda büyük bir tartışma yaptılar… işte bu konuyla karşılaştınız mı? (Dış yemekleri olan alanları anladığınız için bir şeyler düzenleme çabası almaya çalışıyor musunuz?)
Şirket yemek görgü kuralları için ipuçları
Ne satın almalı – satın almamak
Meslektaşlarınızın seçimleriyle “eşleşmeyen” bir yemek sipariş etmekten endişe ediyorsanız, bir meze veya salata sipariş etmeyi planlayıp planlamadıklarını veya sadece birincil yoldan başlayarak onlara sorun. Gerçekten ne satın alacağınızı seçemiyorsanız, sunucu ilk önce size dönüşüyorsa, kibarca “Bir saniye daha zorunluum, lütfen – en son gidebilir miyim?” Gibi bir şey belirtin.
Flip tarafında, masada kıdemli bir kişiyseniz, “Hmm, [sipariş vermek istediğiniz yemek] iyi görünüyor…” veya “Bakalım, [meze] ve [antre] alacağıma inanıyorum…”

{İlgili: ortaklarla öğle yemeği: sekmeyi kim alır?}
Başka kimse alkollü içecek sipariş etmiyorsa, bir tane satın almayın. Ve büyük olasılıkla söylemeden gitmesine rağmen, ödeme yapmıyorsanız menüdeki en pahalı şeyi seçmeyin.
Yemek zor veya spagetti, kaburga veya ıstakoz gibi dağınık olması muhtemel bir şey satın almayın. İdeal olarak, ellerinizle yemeniz gereken bir yemek satın almayın.
Bir şirket öğle yemeğinde glutensiz yemekle ilgili mesajları paylaştık ve masadaki tek vegan veya vejeteryan olmak (akılda kalsa da, özel diyetler çok daha yaygın hale geldi!), Ancak General, sunucudan menü hakkında bir veya iki endişe sormak iyi. (Örneğin bir vejetaryen olarak, vejetaryen sesli çorbaların yaygın olarak kümes hayvanı suyu içerdiğini keşfettim, bu yüzden sormam gerekiyor.) Sadece Harry’nin Sally’yi tatmin ettiği zaman bu tanınmış sahnede Sally’yi kanalize etmeyi önleyin. (Hayır, o iyi bilinen bir sahne değil, bildiğiniz gibi, bunu da yapma.)
(Kat’dan ipucu: Çok sayıda sorunuz varsa restoranı her zaman önceden arayabilirsiniz! Bunu WW yaptığımdan ve günümü planlamak istediğimden beri bunu kullandım.)
{İlgili: Mezunlar Öğle Yemeği Etkinliğine Ne Giymeli}
Yemeğiniz geldiğinde …
Eğer lüks bir restorana gidiyorsanız ve resmi yemeklere aşina değilseniz, gitmeden önce ortak bir konum ayarına hızlı bir şekilde bakın. (İşte Emily Post’tan bir tane.) Hangi ekmek tabağının benim olduğunu aklınızda bulunduramazsam, B’nin yanı sıra D tekniğini de aklınızda bulunduruyorum – sol eliniz B’yi yapabilir ve en iyiniz yapabilir. A D (sadece bunu yapma, bilirsiniz, masanın üstünde). Aynı şekilde “BMW” – “Ekmek, Yemek, Su/Şarap” a inanabilirsiniz.

Herkes oturur oturmaz peçetenizi kucağınıza koyun… ya da oturur oturmaz. Kural rehberliği bundan farklıdır; Örneğin, GQ ve Myrecipes’in makaleleri birincisini yaparken, Boston Globe ve Ladin ikincisini belirtiyor. (Masaya kısaca ayrıldığınızda peçetenizi sandalyeye ve masaya koymak aynı şekilde kural uzmanları arasında sıcak bir argüman…) Yemeğin sonunda, peçetenizden ayrılmak için uygun yer tabağınızın solunda.
Tereyağı tabağı masanın etrafından geçerken (sağda, tıpkı ekmek sepeti gibi), ekmek tabağınıza tereyağı koymak için o tabağa bıçağı kullanın, yani kendi ekmeğinizi ortak ile tereyağlayın tereyağı bıçağı. Ekmeğinizi yemeye hazır olduğunuzda, ultra doğru olmak için her şeyi aynı anda tereyağlandırmamalısınız; Bunun yerine, küçük bir parçayı kırın, tereyağını kırın ve yiyin.
{İlgili: Şirket öğle yemeğimden artıkları alabilir miyim?}
Yemeye başlamadan önce herkesin yemeği servis edilene kadar bekleyin. Eğer gıda durumlarını bekleyen son kişi başlamanın yanı sıra başlamasını beklerse, sizi tekrar arzu edene kadar ayağa kalkmak kibardır.
Partinizin geri kalanıyla aynı hızda yemeye çalışın. Eğer herkesin tabağında kalırken çok fazla yemeğinizin çoğuna baktığınız kadar aşağı bakarsanız, konuşmayı tekelleştirip yapmadığınızı düşünün. (Tabii ki, bu bir görev görüşmesi ise, çok konuşmanız bekleniyor!)
Siyaset veya dini getirmeyin. Kendini hazırlamak istiyorsanız, o sabah manşetlere bir göz atın ve “güvertede” (ultra contr değil) için bir veya iki hikaye seçinnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *